We zien het vaak voorbijkomen; de termen vega en vegan. Maar wat is het verschil? Welke producten mag een vegetariër of een veganist niet eten? En wat mogen ze juist wel eten? Wij zetten het graag voor je op een rijtje!

 

Het verschil tussen vega en vegan

Laten we bij het begin beginnen. Want wat is Vega? Vega is een ‘roepnaam’ voor vegetarisch. Iemand die vegetarisch eet, wordt ook wel een vegetariër genoemd. En ben je een vegetariër, dan eet je geen dieren.

 

Dan hebben we Vegan. Wordt vaak op z’n Engels uitgesproken, maar is in principe een verkorting voor veganistisch. iemand die veganistisch is, noemt men een veganist. En ben je een veganist, dan eet je geen dierlijke producten; ofwel geen dieren of producten die afkomstig zijn van dieren. 

Wat eet een vegetariër niet?

-          Vlees

-          Vis en schaaldieren

-          Insecten

-          Gelatine

-          Kaas met dierlijk stremsel. 



Een vegetariër eet geen gedode dieren of producten afkomstig van een gedood dier. 

Wat eet een veganist niet?

-          Vlees

-          Vis en schaaldieren

-          Insecten

-          Gelatine

-          Zuivel; melk, yoghurt, kaas, boter, room, etc.

-          Eieren; van zowel gevogelte als vissen.  

-          Bijenproducten; honing 

Een veganist eet geen producten afkomstig van een dier; zowel gedode als levende dieren. 

Wat kan een vegetariër wel eten? En welke producten zijn geschikt voor een veganist?

Er zijn alsnog veel producten die vegetariërs of veganisten kunnen eten. Maar wat kun jij deze doelgroep aanbieden?

Wij hebben een aantal producten voor je geselecteerd. 

VEGA ASSORTIMENT

Vegetarische empanada rb

De Vegetarische Slager

9053301

Pizza vegetarisch ovaal

Beko Huysmerk

9094171

Vega saucijzenbroodje ong

Bijenkorf

9123091

VEGAN ASSORTIMENT

Vegan koek dadel & rozijn

Imming

9127518

Vegan koek choc & sinas

Imming

9127526